رمز کننده دیسک ارگ

 

امروزه با توسعه فناوري اطلاعات، شاهد ابداع روش‌هاي متنوع و جديدي جهت ذخيره‌سازي اطلاعات هستيم. روش‌هاي جديد نسبت به گذشته امکان ذخيره حجم بالاتري از اطلاعات را با صرف هزينه کمتر فراهم مي‌کنند و نسبت به قبل از سادگي بيشتري در استفاده و حمل و نقل برخوردارند. همين امر موجب مي‌شود که کاربران عادي، پرسنل سازمان‌هاي خصوصي، دولتي و حتي نظامي بدون در نظر گرفتن اهميت گم شدن يا به سرقت رفتن داده‌هاي محرمانه خود، آنها را بر روي اين رسانه‌ها به همراه داشته باشند. بنابراين، همواره افراد و سازمانها را خطر افشاي اطلاعات حساس و محرمانه، تهديد مينمايد. نمونه‌هايي از مخاطرات مطرح در اين زمينه عبارتند از:

دسترسي غيرمجاز به اسناد محرمانه نظامي

دسترسي غيرمجاز به اسناد مهم مالي يک سازمان

دسترسي غيرمجاز به اسناد پروژه‌ها و مطالعات يک سازمان

دسترسي مستقيم به فايل‌هاي يک پايگاه داده بدون انجام احراز هويت

سرقت کامپيوتر، هارد ديسک خارجي يا حافظه فلش که موجب دسترسي به فايل‌هاي شخصي کاربر مي‌شود.

يک راه‌‌حل مناسب براي امن‌سازي و صيانت از اطلاعات رسانه‌هاي ذخيره‌سازي، استفاده از نرم‌افزار رمزكننده ديسك ارگ است. اين نرم‌افزار محصولي براي ذخيرهسازي امن داده‌ها بر روي رسانه‌هاي مختلف كامپيوتر از قبيل هارد ديسك، حافظه‌هاي فلش، CD و DVD است. در نرمافزار ارگ يك يا چند پارتيشن مجازي امن بر روي كامپيوتر ايجاد ميشود كه كليه فايلها و پوشه‌هاي درون آنها به صورت رمز شده خواهند بود. دسترسي كاربر به اين پارتيشنها كاملا شفاف است به اين معني که کاربر هنگام خواندن و يا نوشتن اطلاعات خود در پارتيشن مجازي امن، مانند ساير پارتيشن‌ها با آن تعامل کرده و عمليات رمزنگاري بدون دخالت او و توسط نرم‌افزار ارگ انجام مي‌شود. پس از رمز کردن اطلاعات امکان دسترسي غيرمجاز به داده‌ها به هيچ روشي وجود ندارد و حتي اگر رسانه حاوي اطلاعات سرقت شود، محرمانگي داده‌ها تضمين شده خواهد بود.

 نرمافزار ارگ براي رمزنگاري داده‌ها نياز به يک توکن امنيتي سخت‌افزاري به نام كيا دارد که بدون وجود آن و دانستن رمز عبور مربوطه، امکان خواندن داده‌هاي موجود در پارتيشن مجازي امن به هيچ وجه ممکن نيست

 

 تلفن تماس جهت دریافت اطلاعات بیشتر :

03832226751

03832273383

 

 

 

 

 

راهنمایی های امنیتی

گالری عکس