امن ساز شبکه کیهان

امروزه با گسترش فناوري اطلاعات اكثر سازمان‌ها داراي شبكه كامپيوتري هستند. سرويس‌دهنده‌هاي سازمان معمولا در مركز شبكه قرار گرفته و برنامه‌هاي كاربردي در كامپيوترهاي كاربران از طريق LAN يا WAN خدمات مورد نياز را از اين سرويس‌دهنده‌ها دريافت مي‌كنند. از طرف ديگر گسترش تهديدات فضاي سايبر، تامين امنيت خدمات الكترونيكي را به يكي از مسائل مهم پيش رو و از دغدغه‌هاي عمده مديران IT سازمان‌ها تبديل كرده است.

 كيهان سيستمي براي امن‌سازي شبكه است كه سرويس‌هاي امنيتي مختلف از قبيل احراز اصالت و كنترل دسترسي كاربران، محرمانگي و صحت اطلاعات مبادله شده و قابليت دسترسي بالا را به صورت شفاف ارايه مي‌كند. در اين سيستم امن‌سازي ارتباطاتبر اساس تونل‌هاي امنيتي در لايه شبكه و مبتني بر يك پروتكل امنيتي اختصاصي انجام مي‌گيرد.

جهت امن سازي شبکه با سامانه كيهان،يك دستگاه Keyhan Server در سر راه ورودي سرويس‌دهنده‌ها قرار گرفته و نرم‌افزار Keyhan Client بر روي كامپيوتر كاربران نصب مي‌شود. در ابتدا  كاربر به صورت دو عاملي (با استفاده از ماژول امنيتي كيا و PIN مربوطه) توسط دستگاه Keyhan Server احراز اصالت مي‌شود. سپس بر اساس سياست امنيتي تعريف شده توسط مدير، يك تونل امنيتي بين كامپيوتر كاربر و دستگاه Keyhan Server ايجاد شده و اطلاعات به صورت محرمانه و اصيل در شبكه منتقل مي‌شوند

راهنمایی های امنیتی

گالری عکس